1. oldal
képviselő: Pap Tivadar elnök
A BAJSZÖV céljai elérésében a kimondott és az írott szó erejére támaszkodik, arra törekszik, hogy felismeréseit, kutatásainak eredményeit, állásfoglalásait minél szélesebb körben közzétegye, azt erőszakmentes eszközökkel kívánja szolgálni, kívül állva és felülemelkedve minden párttól és ideológiától; a magyar nemzet iránti felelősségérzetből kiindulva nemzetpolitikai kérdésekben állásfoglaló szervezet; a szervezet továbbá képviseli az 1945 után mártírhalált haltak hozzátartozóinak, a börtönt és internálást szenvedtek, a kitelepítettek, minden más üldözöttek érdekeit; az 56-os Bajtársi és Baráti Szövetség fellép minden jogszerű eszköz felhasználásával a jogsértést szenvedettek érdekében, nevezetesen: az elmúlt rendszerek, ma is élő haszonélvezőinek folyamatosan érzékelhető nyílt és burkolt revánstörekvéseivel szemben; az 56-os szervezetekbe befurakodott és ott ?hatalmat? szerzett érdemtelen konjunktúralovagok káros ? a jogsértéseket szenvedettek érdekeit, de különösen becsületét sértő ? tevékenysége ellen, minden jogszerű lehetőséget felhasználva.
... >> képviselő: Hegedűs Ferenc
... >> képviselő: Bohács József elnök
Támogatni a gyermeknevelő és karitatív jellegű tevékenységeket, az ehhez szükséges eszközök beszerzését. Segítse az ennek megvalósításához szükséges tárgyi eszközök megszerzését, azok fejlesztését. Segítse elő a kapcsolatfelvételt más cserkészcsapatokkal, karitatív szervezetekkel, iskolákkal, ennek keretében támogassa a cserkészgyerekek csereüdültetését, cserelátogatását, az ismeretek kölcsönös kicserélését. Támogassa a rendelkezésre álló lehetőségek szerint az ifjúság versenyeit, azok megszervezését, és azokon szereplők jutalmazását. Segítse elő a gyerekek pályázaton való indulását, az alapító okirat 3. pontja szerint.
... >> képviselő: Lázár János
Az alapítvány célja: - A Kecskemét-Katonatelep városrészében élő ifjúság szabadidejének tartalmas és hasznos eltöltését támogatni, - A városrészben élő tehetséges fiatalok továbbtanulását elősegíteni, - Az ifjúság szervezett szórakozásáról gondoskodni, - A szabadidő rendszeres eltöltését biztosító közösségi helyiséget bérelni, esetleg kialakítani, - A városrész híreiről rendszeres tájékoztatást biztosítani az ott lakóknak, különös tekintettel az ifjúság nevelésére. - A városrészi iskolák diáksport versenyeinek megszervezése, megrendezése, - Diák sportolók gyerkmek- és ifjúságvédelme, az Alapító Okirat III. fejezete szerint.
... >> képviselő: Dömötör Zsuzsanna alelnök, Kissné Sápi Zsuzsanna alelnök, Nagy Berta Violetta elnök
... >> képviselő: Kecskés Ferenc, Száraz József
A magyarországi és a szomszédos országok, főként erdélyi, felvidéki, kárpátaljai és edélvidéki mamgyar és más nemzetiségű mozgássérültek szabadidő és sportevékenységének szervezése és bonyolítása üdülési keretek között. külföldön élő magyar nemzetiségiek részére magyar nyelv és irodalom történelem oktatása nyári táborozások megszervezése által.
... >> képviselő: Fityó József
... >> képviselő: Dr. Lévai Péter kuratóriumi elnök
Felsőfokú kertészeti oktatás és kutatás továbbfejlesztése a kimagasló eredményt elért oktatók és kutatók támogatása, az oktatók és dolgozók hazai és külföldi tapasztalat szerzésének támogatása. Kertész hallgatók tudományos diákköri tevékenységének elősegítése és elimerése, az oktatáshoz kapcsolódó fejlsztések támogatása.
... >> képviselő: Sódar Pál elnök
Az Egyesület alapvető célja az Alföld erdőállományával, erdősítésével kapcsolatos kutatási, tudományos feladatok elvégzése, az ezzel kapcsolatos kutatási és tudományos eredmények megismertetése, gyakorlati hasznosításának elősegítése. Célja továbbá az Egyesületnek az erdészeti tevékenységgel kapcsolatos oktatás, ismeretterjesztés, a természetvédelem, a környezetvédelem, a kapcsolódó kulturális tevékenység, valamint az euró atlanti együttműködés elősegítése.
... >> képviselő: Pivon József elnök
Az Alföldön működő iparosok és vállalkozások alkotta érdekvédelmi szervezetek összefogása, hatékony érdekképviselet az alapszabály II.fejezete szerint.
... >> képviselő: Bozsolik Zoltán elnök, Molnár István elnökhelyettes
A vadász klub célja, hogy az egyesületekre és a vadásztársaságokra és a vadásztársaságokra, a vadgazdálkodásra és a vadászatra, a fegyver és a lőszer tartására, valamint használatára vonatkozó jogszabályok és szabályzatok megtartásával és megtartatásával, a társadalom érdekeivel ?kölcsönösen a helyi erdő és természetvédelmi előírásokra figyelemmel, szakszerű és tervszerű vadgazdálkodással, a legcélszerűbb együttműködési formák kialakításával és példás egyesületi élettel tagjai részére kulturált vadászati lehetőséget biztosítson. További célunk, hogy a környezeti nevelés során ismeretközvetítéssel szemléletformálás, környezettudatos gondolkodás, fenntartható fejlődés előmozdítása valósuljon meg helyi környezeti értékek megismertetése és az aktív megóvása mellett. A környezetvédelmi tevékenység céljaink közt szerepel, amely az emberi társadalom által saját ökológiai létfeltételeiben (saját maga által) okozott károsodások megelőzésére, a károk mérséklésére vagy elhárítására irányul.
... >> képviselő: Dr.Varga László titkár
... >> képviselő: Dankáné Sándor Andrea kuratóriumi elnök
A Kecskemét Máriavárosi Napköziotthonos Óvoda alapellátáson felüli fejlesztése, korszerűsítése az alapító okirat 4. pontja szerint.
... >> képviselő: Dr. Zombor Gábor elnök, Kovács Ernő elnökhelyettes
... >> képviselő: Nitschman Helmutné elnök, Tapodi Anett titkár
Az egyesület célja, hogy a Bács-Kiskun megye és Schwarzwald-Baar járás közötti kapcsolatok elmélyítése érdekében a két régió együttműködésébe bekapcsolódó személyeknek, intézményeknek szervezeteknek szervezett keretek között működő fórumot hozzon létre.
... >> képviselő: Kőváriné Dr. Bartha Ágnes elnök
... >> képviselő: Dr. Boda Ilona kuratóriumi tag, Dr. Szécsi Gábor társelnök, Endre Sándor kuratóriumi elnök, Képviselők akadályoztatása esetén:, Zsikla Győző kuratóriumi tag
A cél az, hogy az alapítvány a helyi kisvállalkozásokat támogató tevékenység modelljeként működjön, hasonlóan azokhoz a Vállalkozási Irodákhoz, amelyek az Egyesült Királyságban működnek. Az alapítvány feladata, hogy ösztönözze, fejlessze és erősítse a független vállalkozói szektort Bács-Kiskun megyében. Ez jelentheti bármilyen kezdeményezés elindítását, támogatását, vagy menedzselését a megyében, amit az Alapítvány Kuratóriuma elhatároz, ha egybeesik az általános célkitűzéssel és megvalósítható, így elsősorban: - Kecskeméten Inkubátorház létesítése a rendelkezésre bocsátott ingatlanokban, az Egyesült Királyságban alkalmazott formák alkalmazásával lehetővé téve e módszer magyarországi elterjesztését; - oktatás, tanácsadás, különös tekintettel a vállalkozásokhoz szükséges ismeretekre és a nyelvtanításra; - pénzügyi feltételek és hitelfedezet módszerének kidolgozása; - külföldi vállalkozás-fejlesztési programok és módszerek adaptálása, e módszerek széleskörű ismertetése megfelelő A cél az, hogy az alapítvány a helyi kisvállalkozásokat támogató tevékenység modelljeként működjön, hasonlóan azokhoz a Vállalkozási Irodákhoz, amelyek az Egyesült Királyságban működnek. Az alapítvány feladata, hogy ösztönözze, fejlessze és erősítse a független vállalkozói szektort Bács-Kiskun megyében. Ez jelentheti bármilyen kezdeményezés elindítását, támogatását, vagy menedzselését a megyében, amit az Alapítvány Kuratóriuma elhatároz, ha egybeesik az általános célkitűzéssel és megvalósítható, így elsősorban: - Kecskeméten Inkubátorház létesítése a rendelkezésre bocsátott ingatlanokban, az Egyesült Királyságban alkalmazott formák alkalmazásával lehetővé téve e módszer magyarországi elterjesztését; - oktatás, tanácsadás, különös tekintettel a vállalkozásokhoz szükséges ismeretekre és a nyelvtanításra; - pénzügyi feltételek és hitelfedezet módszerének kidolgozása; - külföldi vállalkozás-fejlesztési programok és módszerek adaptálása, e módszerek széleskörű ismertetése megfelelő fórumokon; - Külföldi tanulmányutak szervezése, ehhez a pénzügyoi fedezet megteremtése.
... >> képviselő: Kolompár Sándor
... >> képviselő: Dolog Ernő elnök, Iván Mihály titkár
... >> képviselő: Gaál József
A kamara célja, hogy önkormányzaton alapuló működésével előmozdítsa a gazdaság fejlődését és szerveződését, az üzleti forgalom biztonságát és a piaci magatartás tisztességét, a gazdasági tevékenységet folytatók általános, együttes érdekeinek érvényesülését, valamint ellássa a gazdaság működésével összefüggő azon közigazgatási feladatokat, melyeket törvény, s ennek alapján az alapszabály a feladatkörébe utal az alapszabály 6. pontja szerint.
... >> képviselő: Dr.Fischer László
... >> képviselő: Horváth Sándor
... >> képviselő: Dr. Balázs Vilmos
... >> képviselő: Farkas Gyula
... >> képviselő: Dr. Svébis Mihály kuratóriumi elnök
Az Alapítvány tevékenységével a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Kórházában folyó gyógyító munka elősegítése érdekében támogatja különösen: - műszer és eszköz beszerzéseit., - számítástechnikai felszerelését., - kórházi dolgozók képzését, továbbképzését., - lakossági preventív szűrővizsgálatok végzése és támogatása., - szociálisan rászorult kórházi dolgozó támogatása,- a lakosság egészségügyi támogatása.
... >> képviselő: Hajzer László elnök
A Bács- Kiskun Megyei Polgári Védelmi Szövetség (a továbbiakban BKM PVSZ az egyesülési jogról szóló 1989. évi II. törvény, valamint a közhasznú szervezetekről szóló 1997. évi CLVI. törvény alapján létrehozott önálló jogi személyként működő megyei társadalmi közhasznú szervezet. A BKM PVSZ a vonatkozó jogszabályok és az elfogadott Alapszabály szerint működik, nyilvántartott önkéntes tagsággal rendelkezik, és a céljai eléréséért támaszkodik a lakosságra a gazdálkodó és társadalmi szervezetekre. Közvetlen politikai tevékenységet nem folytat, pártoktól független, s szoknak anyagi támogatást nem nyújt, azoktól anyagi támogatást nem fogad el, Képviselőt semmilyen szinten megyei, országos ? nem állít és nem támogat. A BKM PVSZ közhasznú tevékenysége során a polgári védelemről szóló 1996 évi XXXVII. Törvény (pvtv.) 1 §-ában meghatározott célok elérése érdekében a pvtv. 4 §-ában rögzített feladatokat (4. § b., c., m. pontok), valamint az 1999. évi LXXIV. A katasztrófák elleni védekezés és irányításról szóló törvény 2. §, 14. § E., 23.§ 1., 2., 3 pontok a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatósággal kötött Együttműködési Megállapodás alapján látja el. A BKM. PV. Sz. ezáltal a közhasznú szervezetekről szóló 1997. évi CLVI. Törvény 26. §-ban meghatározott ismeretterjesztést (26. § C/4) mentést, katasztrófa elhárítást (26. § C/15), valamint ár- és belvízvédelemmel (26. § C/21) kapcsolatos közhasznú tevékenységet folytat. Közreműködik a KSZT. 26. § C pontjának 8,9, 15. alpontjaiban felsorolt közhasznú tevékenységek gyakorlati megvalósításában, a lakosság élet és anyagi javainak védelmében.
... >> képviselő: Lossó Géza elnök
... >> képviselő: Dr. Balogh László
... >> képviselő: Szilaj István elnök
... >> képviselő: Dr. Mészáros Attila elnök
A Szövetségbe tömörült vadásztársaságok és más vadgazdálkodó szervezetek érdekeinek képviselete és védelme; a mező- és erdőgazdálkodás, valamint a természetvédelem érdekeivel összhangban az intenzív és eredményes vadgazdálkodás, valamint a vadászat elősegítése és fejlesztése; a mező- és erdőgazdálkodó, a vízgazdálkodó és a termé-szetvédelmi szervezetek, valamint a Szövetség tagjai közötti kölcsönös együttműködés elő-mozdítása; közreműködés a megyei környezet- és természetvédelmi feladatok végrehajtá-sában; a vadászati kultúra fejlesztése, valamint a vadászok szakmai és etikai ismereteinek bővítésében való közreműködés.
... >> képviselő: Véghné Bánóczki Anna elnök
Segítségnyújtás a Kecskeméten, és Bács-Kiskun megyében élő nők számára a mindennapi életük során felmerülő problémáik megoldásában, információs igényeik kielégítésében, különös tekintettel a munka világára. Szakmai dokumentációs és módszertani bázis létrehozása az esélyegyenlőséget elősegítő munka helyi és regionális szintű támogatása céljából. Aktív szerepvállalás a nők munkavállalásával kapcsolatos trendek, problémák feltárásában, megelőzésében és kezelésében.
... >> képviselő: Papp Zsolt elnök
A hitben épülni, a reményben kitartani, a szeretetben növekedni. A hazai és határon túli magyar nemzeti értékeink, kapcsolataink ápolása. A polgári-keresztény értékrend képviselete, védelme. A családi életre nevelés programjának, a cserkészetnek, a két város iskolái közötti együttműködésnek, valamint egyéb, a célokkal összhangban lévő kapcsolatok kialakításának elősegítése. Civil szervezetekkel együttműködés. A két tertvérváros polgárai között személyes baráti kapcsolat kialakításának elősegítése. A két város testvérkapcsolatának előmozdítása, és a korábban létrehozott testvérvárosi kapcsolat felelevenítése. Két város polgárai és intézményei, gazdasági társaságok közötti kulturális, hitéleti, szociális és gazdasági kapcsolatainak előmozdítása, támogatása. Évente közös program megrendezése, mely családos táborozásból és konferencia jellegű találkozások megszervezéséből áll. Az egyesület kezdeményezi és támogatja, hogy a hasonló érdeklődésű tagok is csoportokat hozzanak létre. Ezek az önállóan működő kis csoportok képezik az egyesület munkálkodásának szervezeti alapját. Az egyesület közreműködik a két város polgárai között évi -legalább- 1-1 cserelátogatás megszervezésében.
... >> képviselő: Mészáros János elnök
A polgárőrségről szóló 2006. évi LII. törvény szellemében részt venni székhelyén, illetve minden szükséges esetben és helyen a lakosság, a települések, szervezetek és intézmények közbiztonságának védelmében, fejlesztésében, a bűncselekmények és balesetek megelőzésben, a környezetvédelemben, a gyermek- és ifjúságvédelemben, a jogtalanságok megakadályozásában, valamint a szociális, egészségügyi, és emberjogi szempontból hátrányos helyzetű emberek támogatásában.
... >> képviselő: Gajdácsiné Dömötör Sára kuratóriumi elnök
Gyermektáboroztatás., A gyermekek természet-közeli szemléletének fejlesztése., Környezetvédelem., Tanösvény létesítése., A természet védett értékeinek megőrzése, helyreállítása., A helyi víz-világ megismertetése., Helytörténeti emlékek gyűjtése., Hagyományőrzés- a tanyasi életmód bemutatása., Egészséges életmódra nevelés., Szabadidős programok szervezése, lebonyolítása., Napközi-otthonos tevékenység, családi napközi üzemeltetése., Részképesség zavaros gyermekek fejlesztése., Határainkon kívül élő magyar származású emberek számára a magyarság gyökereinek bemutatása, megismertetése, értékeink ápolása, kultúránk népszerűsítése, a gyökereinkhez való kötődés megerősítése programjainkon keresztül.
... >> képviselő: Gulyás Zoltán
... >> képviselő: Ponyeczki István
... >> képviselő: Csaja László
... >> képviselő: Csizmadia László kuratóriumi elnök
Az Alapítvány célja, hogy hatásos eszköz legyen az ország gazdaságának formálásában, úgy, hogy pártpolitikától függetlenül közvetíti az állampolgárok álláspontját a helyi gazdaságpolitikai és kormányzati tevékenység előmozdítása érdekében, a közjóért. Kiemelt célja a gazdaságot és társadalmat érintő kérdések, intézkedések és elképzelések elemzése és a gazdaság állapotának folyamatos értékelése.
... >> képviselő: Szilágyi László
... >> képviselő: Kálmán Lilla kuratóriumi elnök
Kulturális célú oktatás, nevelés: Oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés. Csillagászattal kapcsolatos tájékoztató tevékenység. Felnőttképzést folytató intézmény működtetése. Kiemelkedő képességek kibontakoztatása, tehetségkutatás, tehetséggondozás. Életmódformáló, önfejlesztő programok, személyiségfejlesztő programok, tréningek szervezése., Egyéb kulturális tevékenység: Művelődési, közéleti események, művészeti programok, művészeti tevékenység szervezése, segítése. Hagyományőrzés. Kulturális örökség megőrzése. A határon túli magyarok részére, illetve velük partnerségben vidék-és közösségfejlesztő programok szervezése. Egészségügyi tevékenység: Egészséges és természetes életmódra irányuló programok. Az egészséges táplálkozás népszerűsítése. Egészségmegőrzés, betegség megelőzés, egészségügyi prevenció, ill. rehabilitációs tevékenység. Természettudományos kutatás és humán alkalmazása: Interdiszciplináris tudományos kutatás (csillagászat, geofizika, meteorológia, niokémia, élettudományok), különös tekintettel a naptevékenység orvosbiológiai hatásaira és orvosmeteorológiai alkalmazásaira. Egészsgügyi prevenció., Nemzetközi tevékenység: Euroatlanti integráció elősegítése. Nemzetközi kulturális és szakmai cserekapcsolatok segítése. Idegen nyelvek gyorsabb elsajátítása érdekében nyelvtanfolyamok szervezése, nyelvgyakorló klubok működtetése. Az Eszperantó nemzetközi nyelv előnyeinek népszerűsítése, gyakorlati alkalmazása. Nemzetközi Szakértői Hálózat működtetése, népszerűsítése. A söjtöri nemzetközi és regionális kapcsolatközpont (EK, Esperanta Kontaktcentro) épületegyüttesének fejlesztése, közhasznú üzemeltetése. Turisztika. Nemzetközi Ingyenes Vendéglátó Szolgálat szervezése., Szociális tevékenység: A szociálisan hátrányos helyzetű rétegek, csoportok segítésére irányuló szociokulturális tervek (projektek) előkészítése, szervezése., Jogvédő tevékenység: Fogyasztóvédelem- fogyasztói jogvédelem. Emberi és állampolgári jogok védelme. Nők és férfiak esélyegyenlőségét megcélzó tevékenység.Részvétel mindenféle nyelvi diszkrimináció érdekében, a nyelvek egyenjogúságának, így a magyar nyelv megóvása érdekében. Gyermek-és ifjúsági érdekképviselet., Környezetvédelem, természetvédelem: Természeti kör-nyezet védelme. Állatvédelem. Felvilágosító tevékenység., Településfejlesztési tevékeny-ség: Területfejlesztési feladatok ellátása kistérségi, megyei és regionális szinten.
... >> képviselő: Szabari Bálint titkár, Szeberényi Gyula Tamás kuratóriumi elnök
Elősegíteni a czolner tér értékeinek megőrzését és fejlesztését . Támogatást nyújt azoknak akik a fenti cél érdekében erőfeszítéseket tesznek.
... >> képviselő: Bárth Balázs
... >> képviselő: Dr. Erdélyi Zsuzsanna elnök
A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Kórháza Betegfelvételi Osztályán folyó gyógyító munka elősegítése érdekében anyagi támogatás nyújtása az alábbi célokra: a korszerű és hatékony betegellátáshoz szükséges műszerek biztosítása, a technikai és infrastruktúrális háttér megteremtése, az osztályon dolgozó orvosok és nővérek számára továbbképzés támogatása.
... >> képviselő: Szőke Sándor elnök
Az alföldi történelmi borvidék érdekeinek védelme, érvényre juttatása, a minőségi szőlő és borkultúra hagynományainak ápolása, az eredet és minőség védelme. A tagok érdekeinek képviselete. A szőlő és bor hírnevének öregbítése, a tudományos eredmények propagálása és hasznosítása, az alapszabály 7. pontja szerint.
... >> képviselő: Dr. Mózes Imre képviselő
... >> képviselő: Borbényi Józsefné elnök
Az állampolgárok egészségügyének képviselete: kapcsolattartás a finanszírozó és ellátott lakosság, valamint az egészségügyi ellátó rendszer ? az egészségügyi szolgáltatók és a mindenkori egészségügyi feladatok ellátásáért felelős minisztérium .
... >> képviselő: Dr. Andrássy Ákos elnök
Közelebb hozza egymáshoz a Nemzetközi Lions Club mozgalom tagjait, elősegítse közös humanitárius karitatív tevékenységüket annak érdekében, hogy érvényesíthessék a Nemzetközi Lions Club mozgalom jelszavát.
... >> képviselő: Dr. Fábián Géza elnök
A társadalmi közhasznosságú tevékenység elősegítése, a társadalom jóléte érdekében, non profit jelleggel. A maga szerény eszközeivel hozzájárulni a világ népei közötti kölcsönös egyetértés szellemének erősítéséhez. A klub tagjai között az emberi kapcsolatok erősítése az egyenrangúság az egyenlő elbírálás, egymás tisztelete, megbecsülése, a demokrácia és az emberi alapvető szabadságjogok alapelveinek betartásával. A klubtagok klubon kívüli kapcsolatainak kapcsolatrendszerének bővítése, más emberek egyenrangú megismerése, segítése, más kultúrák megismerése, hazánk kultúrájának minél szélesebb körben való képviselete. Lions Etikai Kódex erkölcsi alapelveinek betartása és minél szélesebb körben való elfogadtatása az alapszabály 3. pontja szerint.
... >>